Select Page

Czyszczenie wyrobów Finapres Medical Systems

prawidlowe_wykonywanie_pomiaru_cisnienia_2
Czyszczenie wyrobów Finapres Medical Systems

Na podstawie informacji otrzymanych od wytwórcy podajemy informacje uzupełniające lub rozszerzające dokumentację wyrobu w zakresie procedury czyszczenia i zachowania czystości podczas używania.

Aparat Finapres NOVA

Ekran i obudowę aparatu należy czyścić przez przetarcie ściereczką nie pozostawiającą włókien, zwilżoną ciepłą wodą (temperatura wody nie powinna przekraczać 40°C) oraz rozcieńczonym, delikatnym detergentem.

Użytkownik ma również możliwość dołączenia hubu USB z tyłu urządzenia, w celu podłączenia klawiatury oraz myszki, co pozwoli na ograniczenie lub wyeliminowanie użycia ekranu dotykowego. Z aparatem współpracuje większość dostępnych klawiatur oraz myszek usb, w tym także do zastosowań medycznych odpornych na stosowanie chemicznych środków czystości.

 

finapres_nova_jak_czyscic
 

Mankiety pomiarowe

Mankiety powinny być czyszczone po każdym użyciu poprzez zanurzenie strony zawierającej pęcherz w płynie MidiClean ForteSolution i pozostawieniu do wyschnięcia. Alternatywą dla tej metody może być przetarcie wnętrza mankietu chusteczkami Schulke Mikrozid sensitive wipes lub chusteczkami Clinell Universal.
 

finapres_nova_jak_czyscic_mankiety_na_palec
 

Uwaga: nie należy zanurzać w płynie przewodów i wtyczki złącza!